Scoala Gimnaziala Racoasa
Sâmbătă, 29 Noiembrie 2014 15:09

România, te iubim!

Ca în fiecare an, elevii școlii noastre au umblat în lada de zestre a bunicii, au îmbrăcat costumele populare și au sărbătorit ziua națională a României prezentând un frumos moment artistic care s-a terminat cu o horă pe melodia" Noi suntem români".

Publicat în Activitati

Campania noastra se numește "Biblioteca o poartă spre lectură" .Este o campanie de promovare și susținere a lecturii în care toți elevii din Școala Gimnazială Răcoasa vor împrumuta o carte, pe care va trebui până în data 5.12.2014 să dovedească colectivului de campanie format din învățătoare, profesoarele de limba română, doamna directoare și bibliotecarul comunal, că a citit acea carte. Elevii împrumută cărți care nu le-au mai citit atât de la biblioteca școlară cât și de la biblioteca comunală. La sfârșitul campaniei se vor acorda premii.

Publicat în Activitati